T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / KÖPRÜBAŞI - Vali Muzaffer Ecemiş Ortaokulu

Haberler

Ekm

Kaymakamımız Sayın Mehmet SERT, İlçe Müftümüz Sayın Ali Refik DEMİREL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KANMAZ, İlçe Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenci velilerimizin katılımları ile kardeşliğin bolluk ve bereketin simgesi olan "Aşure Hayrımızı" gerçekleştirdik. Etkinlikte emeği geçen kıymetli velilerimize, öğretmenlerimize ve katılımlarından dolayı değerli misafirlerimize teşekkür ederiz.

Ekm

2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı Okul Aile Birliği Genel Kurul toplantısını yaklaşık yüz velimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Okulumuzda yapılan ve yapılması planlanan fiziki, eğitsel, sosyal vb. çalışmalar hakkında veliler bilgilendirildi. Okul veli işbirliğinin önemi anlatıldı, veli görüş ve talepleri alındıktan sonra genel kurul üyeleri belirlendi ve toplantının ardından sınıf rehber öğretmenleri ile veli toplantısı gerçekleştirilerek öğrenciler hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapıldı. Yoğun katılımlarından ve özverili yaklaşımlarından dolayı velilerimize bir kere daha teşekkür eder, okul aile birliği üyelerimize çalışmalarında başarılar dileriz...

Eyl

Öğrenci başarısını artırmada şüphesiz okul fiziki ortamının da etkili olduğu görüşünden hareketle okul giriş  koridorunda düzenleme yaptık. Çalışmadaki desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KANMAZ´a, Okul Aile Birliği Temsilcilerimize özellikle Okul Aile Birliği Başkan Yardımcımız Ahmet ERTEM´e teşekkür ederiz.  

Haz

Bazen yorucu bazen eğlenceli ama her şeyiyle  güzel geçen bir yılın ardından 8. sınıf öğrencilerimizi mezun ettik. Tüm öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarı ve mutlu bir gelecek diliyoruz. En içten ve güzel duygularımızla hepinizin yolu açık olsun... 

May

İlçemizde uygulanmakta olan "Türkçemiz Kirlenmesin Projesi" kapsamında okulumuz tiyatro topluluğu tarafından Türkçe Öğretmenimiz Gizem TANRIÖVER yönetiminde "Türkçem Eyvah" adlı tiyatro oyunumuzu sergiledik. Programda bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize tesekkür eder görev alan öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz

May

Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışımızı İlçe Jandarma Komutanı Sayın İsa ATEŞ, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KANMAZ, İlçe Müftümüz Sayın Ali Refik DEMİREL,  Emniyet Müdür V. Sayın Mustafa ÖZKAN, Protokol üyeleri, Okul İdarecileri, veliler ve öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Farklı derslerde 20 proje ve 5 gösteri deneyinden oluşan fuarımızında görev alan tüm öğrencilerimize ve bu süreçte rehberlik eden öğretmenlerimize teşekkür eder, fuarımızın öğrencilerimizde farklı düşünebilme, bilime olumlu bakış geliştirebilme amaçlarına ulaşmasını dileriz. 

Mrt

Öğrenci başarısını artırmada şüphesiz okul fiziki ortamınında etkili olduğu görüşünden hareketle üst kat koridorunda bilim sokağımızı oluşturduk. Çalışmanın öğrencilerimize faydalı olması dileriz.

May

Okulumuz "Satranç Kulübü" tarafından 52 öğrencimizin katılımı ile turnuva gerçekleştirdik. Turnuvanın düzenlenmesinde öğrencilerimize rehberlik yapan kulüp öğretmenimiz  Abidin TÜRKKOLU´na teşekkür ederiz. 

May

Okulumuz 8. sınıf öğrencilerine LGS sınavı öncesi motivasyonlarını artırmak amacı ile piknik gerçekleştirdik. Tüm öğrencilerimize 2 Haziran´da girecekleri sınavda başlarılar dileriz. 

Nis

"Şehrim Benim Evim Projesi" kapsamında Öğrencilerin  Manisa ilçelerini ziyaret ederek tanımalarına, yaşadıkları çevrenin tarihi ve doğal zenginliklerinin farkına varmalarına katkıda bulunma amacıyla yapılan projenin bu yıl 4. sünü Kula Gezisi olarak gerçeklerştirdik. 

   

Nis

Değerler eğitimi kapsamında ayın değer "Dürüslük" etkinlikleri amacıyla öncelikle dürüstlük konusunu öğrencilere daha iyi anlatmak ve aşılayabilmek için kilidi olmayan ve herhangi birinin satış yapmadığı dolaptaki ürünler, herkesin ulaşabileceği şekilde tasarlandı. Ay sonunda elde edilen gelir ve ayrıca öğrencilerimiz tarafından düzenlenen kermeslerden elde edilen gelir "Mehmetçik Vakfına" bağışlandı. Bu projede emeği geçen tüm öğrencilerimize ve bu ayki değerler eğitiminde görevli başta Din Kültürü Öğretmenimiz Bilal GEÇİT, Türkçe Öğretmenimiz Rafiye GEÇİT´e ve projeye maddi manevi destekte bulunan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Nis

Okuyan Şehir Manisa-Köprübaşı Okuyor Projeleri ve Oku-Yorum Etkinliği kapsamında ilçemizde 5,6,7 ve 8. sınıflar arasında yapılan okuma yarışmasında okulumuz 7. sınıf öğrencisi Kadriye ÇINAR ve 8. sınıf öğrencisi Rahime DOĞAN ilçe birincisi olmuştur. Bu başarıda öğrencilerime ve ailelerine, komisyon üyesi olarak okulumuz adına çalışmaları yürüten Türkçe Öğretmenimiz Gizem TANRIÖVER başta olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder başarılarının artarak devamını dileriz.

Mrt

19-23 Mart Yaşlılara Saygı Haftası sebebiyle dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan yaşlılarımıza okulumuz öğrencileri tarafından ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Kendilerine sağlık, sıhhat ve uzun ömürler dileriz...

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anla Günü münasebetiyle Zaferimizin 103. yıl dönümü okulumuzda çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Öncelikle "Çanakkale Konulu Resim Sergisi" yapıldı ardından öğrencilerimizin Çanakkalede savaşan kahraman mehmetçiğimizi bir nebze olsun anlayabilmeleri için üzüm ve ekmek dağıtıldı. Günün anlam ve önemine uygun yazıların ve şiirlerin okunması, video gösterisi ve ödül töreni ile etkinliklerimiz sonlandırıldı. Tüm çalışmalarda emeği geçen başta okulumuz sosyal bilgiler öğretmeni Zülfiye BAL olmak üzere tüm öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz.  

Mrt

14 Mart "Pi Gününü" okulumuzda farklı etkinlikler ile kutladık. Pi günü amaçlı düzenlediğimiz kermesin gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlayarak aynı zamanda değerler eğitimi kapsamında yardımlaşmanın da önemine değinmiş olduk. Başta Matematik Öğretmenimiz Servet KÖSELİ ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.