T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / KÖPRÜBAŞI - Vali Muzaffer Ecemiş Ortaokulu

Haberler

Ara

Öğrencinin meslek seçme kararı tüm yaşamını etkileyen en önemli dönüm noktalarından biridir anlayışından hareketle okulumuz 8. sınıflar için rehberlik ve kariyer planlama dersinde farklı meslek sahiplerinden mesleklerin eğitim ve iş süreçleri hakkında bilgi almak amacıyla meslek tanıtım günlerimizi gerçekleştirdik. Bu konuda gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı başta ilçe Kaymakamı Sayın Mehmet SERT´e, Doktor Sayın Merve TOPUZ´a, Veteriner Hekim Sayın Recep YILDIRIM´a, Ziraat Mühendisi Sayın Güneş KAÇAR´a, Emniyet Personellerimiz  Sayın Salih ÇELEBİOĞLU ve Kevser TORUN´a çok teşekkür ederiz.  

Kas

"Akşama Sizdeyiz Okula da Bekleriz" Projesi kapsamında 8. sınıf öğrenci velilerimize ev ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. LGS sınav siztemi, bu süreçte öğrenci ve velilerin yapması gerekenler ile öğrencilerimizin deneme ve ders durumlarının değerlendirmesini yaptık. Başarının okul, öğrenci ve velinin işbirliği ile olacağı düşüncesinden yola çıktığımız bu projenin öğrencilerimize faydalı olmasını diler misafirperverliklerinden dolayı velilerimize teşekkür ederiz. 

Kas

Okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, şiirler, orotorya sunumu okulumuz öğrencilerinin hazırladığı video gösterimi, slayt gösterisi, tiyatro, koro ve ilçe öğretmenleri tarafından müzik dinletisi ile devam etti ardından ilçede yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program sona erdi.  Ayrıca Okul Aile Birliği Başkanımız Ahmet ERTEM ve üyelerimizin öğretmenler günü için yapmış oldukları sürpriz kutlamaya İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet SERT, İlçe Milli eğitim Müdürü Sayın Mustafa KANMAZ´ın katılımları ile gerçekleştirdik. Okul aile birliği üyelerimize bu düşünceli davranışlarından dolayı bizi yalnız bırakmayan misafirlerimize de desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Ekm

"Eğer öğrenciler öğrenmeye motive olmamışlarsa, dünyadaki hiçbir kitap veya öğrenme aracı onları öğrenmeye meraklı ve sıkı çalışmaya hazır hale getiremez anlayışından yola çıkarak okulumuz sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik Manisa Fen Lisesi ve Turgutlu Halil Kale Fen Lisesine kültürel gezimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimize başarılar diler ve bu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Eyl

Öğrenci başarısını artırmada şüphesiz okul fiziki ortamının da etkili olduğu görüşünden hareketle okul giriş  koridorunda düzenleme yaptık. Çalışmadaki desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KANMAZ´a, Okul Aile Birliği Temsilcilerimize özellikle Okul Aile Birliği Başkan Yardımcımız Ahmet ERTEM´e teşekkür ederiz.  

Ekm

Kaymakamımız Sayın Mehmet SERT, İlçe Müftümüz Sayın Ali Refik DEMİREL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KANMAZ, İlçe Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenci velilerimizin katılımları ile kardeşliğin bolluk ve bereketin simgesi olan "Aşure Hayrımızı" gerçekleştirdik. Etkinlikte emeği geçen kıymetli velilerimize, öğretmenlerimize ve katılımlarından dolayı değerli misafirlerimize teşekkür ederiz.

Ekm

2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı Okul Aile Birliği Genel Kurul toplantısını yaklaşık yüz velimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Okulumuzda yapılan ve yapılması planlanan fiziki, eğitsel, sosyal vb. çalışmalar hakkında veliler bilgilendirildi. Okul veli işbirliğinin önemi anlatıldı, veli görüş ve talepleri alındıktan sonra genel kurul üyeleri belirlendi ve toplantının ardından sınıf rehber öğretmenleri ile veli toplantısı gerçekleştirilerek öğrenciler hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapıldı. Yoğun katılımlarından ve özverili yaklaşımlarından dolayı velilerimize bir kere daha teşekkür eder, okul aile birliği üyelerimize çalışmalarında başarılar dileriz...

Haz

Bazen yorucu bazen eğlenceli ama her şeyiyle  güzel geçen bir yılın ardından 8. sınıf öğrencilerimizi mezun ettik. Tüm öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarı ve mutlu bir gelecek diliyoruz. En içten ve güzel duygularımızla hepinizin yolu açık olsun... 

May

İlçemizde uygulanmakta olan "Türkçemiz Kirlenmesin Projesi" kapsamında okulumuz tiyatro topluluğu tarafından Türkçe Öğretmenimiz Gizem TANRIÖVER yönetiminde "Türkçem Eyvah" adlı tiyatro oyunumuzu sergiledik. Programda bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize tesekkür eder görev alan öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz

May

Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışımızı İlçe Jandarma Komutanı Sayın İsa ATEŞ, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KANMAZ, İlçe Müftümüz Sayın Ali Refik DEMİREL,  Emniyet Müdür V. Sayın Mustafa ÖZKAN, Protokol üyeleri, Okul İdarecileri, veliler ve öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Farklı derslerde 20 proje ve 5 gösteri deneyinden oluşan fuarımızında görev alan tüm öğrencilerimize ve bu süreçte rehberlik eden öğretmenlerimize teşekkür eder, fuarımızın öğrencilerimizde farklı düşünebilme, bilime olumlu bakış geliştirebilme amaçlarına ulaşmasını dileriz. 

Mrt

Öğrenci başarısını artırmada şüphesiz okul fiziki ortamınında etkili olduğu görüşünden hareketle üst kat koridorunda bilim sokağımızı oluşturduk. Çalışmanın öğrencilerimize faydalı olması dileriz.

May

Okulumuz "Satranç Kulübü" tarafından 52 öğrencimizin katılımı ile turnuva gerçekleştirdik. Turnuvanın düzenlenmesinde öğrencilerimize rehberlik yapan kulüp öğretmenimiz  Abidin TÜRKKOLU´na teşekkür ederiz. 

May

Okulumuz 8. sınıf öğrencilerine LGS sınavı öncesi motivasyonlarını artırmak amacı ile piknik gerçekleştirdik. Tüm öğrencilerimize 2 Haziran´da girecekleri sınavda başlarılar dileriz. 

Nis

"Şehrim Benim Evim Projesi" kapsamında Öğrencilerin  Manisa ilçelerini ziyaret ederek tanımalarına, yaşadıkları çevrenin tarihi ve doğal zenginliklerinin farkına varmalarına katkıda bulunma amacıyla yapılan projenin bu yıl 4. sünü Kula Gezisi olarak gerçeklerştirdik. 

   

Nis

Değerler eğitimi kapsamında ayın değer "Dürüslük" etkinlikleri amacıyla öncelikle dürüstlük konusunu öğrencilere daha iyi anlatmak ve aşılayabilmek için kilidi olmayan ve herhangi birinin satış yapmadığı dolaptaki ürünler, herkesin ulaşabileceği şekilde tasarlandı. Ay sonunda elde edilen gelir ve ayrıca öğrencilerimiz tarafından düzenlenen kermeslerden elde edilen gelir "Mehmetçik Vakfına" bağışlandı. Bu projede emeği geçen tüm öğrencilerimize ve bu ayki değerler eğitiminde görevli başta Din Kültürü Öğretmenimiz Bilal GEÇİT, Türkçe Öğretmenimiz Rafiye GEÇİT´e ve projeye maddi manevi destekte bulunan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.